شرکت کابل دماوند در سال ۱۳۸۹ با داشتن تجربه‌ای ۳۰ ساله در زمینه توزیع و فروش سیم و کابل‌های هادی برق، با توجه به نیاز فعلی کشور در این زمینه اقدام به تأسیس واحد تولیدی سیم و کابل خود در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰ متر در نزدیکی شهرستان دماوند نمود که در همان ابتدا با توجه به اصل کیفیت و با تلاش مستمر متخصصین خود در مدت کوتاهی موفق به دریافت نشان استاندارد ملی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردید.

این شرکت توانست در سایه همدلی و همکاری مدیریت و کارکنان به موفقیت‌های چشمگیری در کسب بخش عمده‌ای از بازار داخلی و همچنین بخش قابل توجهی از بازار کشورهای مجاور دست یابد که همین امر نقطه آغازی بر توسعه فعالیت های تولیدی این شرکت، وارد کردن ماشین آلات و تجهیزات مدرن این صنعت و همچنین اقدام به نصب و راه اندازی آن‌ها بود.

شرکت کابل دماوند با تشکیل تیم تحقیقاتی خود و فرستادن آن به کشورهای دارای تکنولوژی برتر این صنعت تصمیم دارد که بیش از پیش بر کیفیت و تنوع محصولات خود بیفزاید. متخصصین این شرکت بیشترین تمرکز خود را بر تولید کابل‌های کمیاب گذاشته‌اند تا نیاز صنعتی کشور را در این بخش برطرف سازند بطوریکه تولید کابل‌های افشان و تخت قابل انعطاف در مقاطع بالا در حیطه تخصصی این شرکت می باشد.

شرکت کابل دماوند مصمم است با استفاده از بهترین و مرغوبترین مواد اولیه ممکن محصولات خود را با بالاترین کیفیفت به دست مشتریانش برساند. هدف نهایی ما تولید محصولات با کیفیت، ثبات در تولید و جلب رضایت مشتریان می باشد که تمامی اعضای شرکت پای بندی به این اصول را افتخار خود می‌دانند.